Settlers nowości ? Kolonie oraz PvP

tsetll

Pod koniec listopada tego roku, wydawca bardzo znanej oraz lubianej gry na przeglądarki, The Settlers Online, wprowadził nowy tryb w grze. Chodzi oczywiście o Kolonie. Jest to zupełnie osobna funkcja w grze, także użytkownicy nie chcący korzystać z nowego trybu nie muszą tego robić, przez co nie muszą martwić się o swoje wyspy.

 

 

Co wprowadza nowy tryb Kolonie?

Nowy tryb w grze The Settler Online to przede wszystkim:

-Możliwość podbijania kolonii innych graczy (wprowadzenie Player vs Player).
-Nowy system walki dostępny jedynie na wyspach na których są Kolonie.
-Pozyskiwanie dodatkowych surowców dzięki zdobywaniu Kolonii.
-Nowe budynki, przedmioty, jednostki oraz generałowie.
-Specjalny system punktów waleczności, dzięki któremu zdobywać można specjalne ulepszenia w trybie Kolonii.

 

Kolonie są to wyspy na mapie świata, które odnaleźć można jedynie dzięki poszukiwaniom naszych Odkrywców. Są to wyspy, które będziemy mogli podbić, bronić ich lub stracić je w wyniku oblężenia przez innego gracza. Aby wyszkolić wojsko do walki o kolonie potrzebować będziemy Akademii Wojskowej oraz Zbrojowni. Od momentu aktualizacji budynki te oferuję siedem nowych jednostek oraz sześć nowych rodzajów broni.

 

Generowanie Kolonii na mapie będzie przebiegało zupełnie losowo. Pierwotnie Kolonia, będzie zamieszkana przez bandytów. Po podbiciu takiej kolonii gracz powinien jak najszybciej wzmocnić obronę Kolonii by inny gracz miał utrudnione zadanie w przypadku chęci odbicia Kolonii. Od momentu podbicia Kolonii, ustanowienia jej obrony oraz kliknięcia specjalnego przycisku ?zajmij kolonię?, przez 12 godzin, żaden inny gracz nie może jej zaatakować. Warto też wspomnieć o tym, że po zatwierdzeniu przejęcia Kolonii, właściciel nie może tam nic już zrobić, będzie jedynie otrzymywał surowce pochodzące z jej produkcji.

 

Wraz z nowym trybem Kolonii wchodzi także dodatkowy system walki dostępny wyłącznie w Koloniach. Pierwszy raz w historii gracz będzie mógł zarówno obserwować jak i bezpośrednio wpływać na przebieg walki w grze. Wraz z nowym trybem wchodzi także możliwość zmiany atakujących jednostek podczas walki. Cały system polega na odpowiednim dobraniu jednostek wojskowych. Każdą jednostkę powinniśmy zwalczać konkretną jednostką. W widoku pola bitwy będziemy mogli zobaczyć aktualnie atakującą jednostkę oraz kolejną wystawioną do walki przez przeciwnika ? gracz w takim przypadku powinien dobrać odpowiednią jednostkę do obrony.

 

Cały, nowy system walki wprowadzony wraz z Koloniami jest naprawdę obszerny i niektórym graczom może przysporzyć problemu jeśli chodzi o opanowanie systemu. Dlatego też twórcy przygotowali specjalny samouczek dla wszystkich tych, którzy mają z nim problemy. Samouczek w postaci filmu :

Graj w The Settlers

Komentarze