World of Warplanes

Graj teraz za darmo →
Inne
Ocena:

Wydawcą gry World of Warplanes jest dość znany już na całym świecie wydawca i producent Wargaming.net. Firma ta ma na swoim koncie takie tytuły jak popularny na każdym zakątku globu World of Tanks czy też World of Warships. Jako ciekawostkę można przytoczyć zapowiedzi wydawcy, że wszystkie trzy gry mają być w przyszłości połączone w jedną całość. Gry wydawane są w wielu językach znanych na całym świecie w tym także w języku polskim, chociaż niektóre fragmentu spolszczenia mogą być niedokładne, należy jednak pamiętać, że gra World of Warplanes jest nadal w wersji beta, aktualnie są to otwarte beta testy. World of Warplanes to pełnoprawna gra MMO, oparta na tak zwanym kliencie, jej minimalne wymagania to procesor o taktowaniu 2.66 Gigaherca, 3 Gigabajty pamięci operacyjnej RAM oraz karta graficzna klasy GeForce 8600GT z własną pamięcią 256 Megabajtów oraz obsługą technologii Shader 3.0. Nie należy zapominać, że produkcje wydawane przez Wargaming.net są zupełnie darmowe.

Zasiądź za stery jednego z najbardziej kultowych samolotów bojowych i podbij przestworza.

Pomimo, że na rynku ma naprawdę poważnego konkurenta, jakim jest War Thunder, to World of Worlplanes jest wyjątkową produkcją, która stawia ponad wszystko realizm lotu, tutaj nie zestrzelisz przeciwnika ?jednym pociągnięciem za spust?, będziesz musiał się namęczyć, żeby zniszczyć poszycie samolotu wroga i tym samym zlikwidować go z Twojego kawałka nieba.

World of Warplanes to gra świetnie dopracowana pod względem grafiki. Jeśli tylko masz dobry komputer to możesz być zupełnie pewien, że poznasz wszystkie szczegóły takich maszyn jak chociażby P-51D Mustang, który był na wyposażeniu armii USA podczas Drugiej Wojny Światowej. Zarówno samoloty jak i otoczenie, czyli obiekty lądowe czy okręty są dopracowane w każdym szczególe.

W grze aktualnie możemy latać zarówno amerykańskimi samolotami, radzieckimi, niemieckimi oraz japońskimi, a każdy samolot, na każdym poziomie ma, co innego do zaoferowania. W grze znajdziemy zarówno myśliwce, samoloty szturmowe, myśliwce ciężkie oraz myśliwce pokładowe, każdy z tych samolotów przeznaczony jest do innych celów. Przykładowo myśliwcami będziemy musieli zwalczać inne myśliwce wroga, które będą starały się strącić nasze myśliwce ciężki bombardujące cele naziemne.

Sterowanie w grze jest dość trudne, dlatego też powinniśmy wypróbować każde z dostępnych modeli sterowania, myszką, klawiaturą lub po prostu podłączają odpowiedniego Pada.

Podsumowując.

World of Warplanes pomimo tego, że jest jeszcze w fazie beta, oferuje już wiele i w przyszłości może stać się prawdziwym konkurentem dla aktualnego lidera tej kategorii gier, War Thunder?a, w szczególności, gdy wszystkie trzy tytuły wydawcy Wargaming.net połączą się w jedną całość. Pod względem graficznym gra nie odstaje praktycznie nawet o centymetr od płatnych produkcji. Ponadto World of Warplanes jest darmową produkcją dostępną również w języku polskim, a jak na dzisiejsze czasy, wymagania systemowe gry nie są ogromne.

 

Graj teraz za darmo →

Komentarze