Travian

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia
Ocena:

Przeglądarka
travian strategiczna gra na przeglądarkę

Stworzona przez Travian GmbH gra Travian jest chyba jedną z najstarszych gier tego typu. Jest to gra strategiczna jak wiele innych obecnie dostępnych gier opiera się na rozbudowie naszej osady oraz wzmacnianiu naszego wojska.

Rzymianie, Galowie, a może Germanie?

Na samym początku musimy wybrać nację, do której będziemy chcieli należeć. Do wyboru mamy oczywiście Rzymian, Galów oraz Germanów, z racji tej, że gra jest umiejscowiona w odległy, przeszłych dla nas czasów.

wioska w travian

Rozpoczynamy od skromnego placu centralnego na którym znajdziemy jedynie jeden budynek. Dookoła naszego centralnego placu znajdziemy różnego rodzaju pola, które pozwolą nam zdobyć cztery najbardziej potrzebne surowce w całej naszej rozgrywce. Mianowicie mowa jest tutaj o drewnie, glinie, żelazie i zbożu. Pamiętajmy, że na początku lepiej zainwestować w złoża surowców niż rozbudowę naszego miasta.

W grze oczywiście nie jesteśmy sami i najlepiej jest szybko nawiązać kontakt z naszymi sąsiadami, chociażby w celu zdobycia chociaż minimalnej protekcji. Interfejs gry jest bardzo prosty i składa się z sześciu ikon.  Pierwsze trzy (surowce, centrum osady oraz mapa) dotyczą bezpośrednio naszej osady, z kolei w kolejnych będziemy mogli się dowiedzieć o statystykach naszej gry, będziemy mogli przeczytać raporty z bitew, a także napisać lub odpisać na już istniejące wiadomości od innych graczy.

Podsumowanie.

Bez dłuższego przeciągania, największym plusem na pewno będzie duża społeczność graczy, a także doświadczenie samych twórców, ponieważ jak już wspomnieliśmy gra jest dostępna na rynku od naprawdę wielu lat i w tym czasie przeszła wiele usprawnień. Gra zasługuje na wielki plus za tutorial wprowadzający nowych graczy w świat gry. Niestety jak przy każdej grze na przeglądarkę, minusem jest możliwość zyskania przewagi nad zwykłymi graczami dzięki wykorzystaniu prawdziwych pieniędzy.

Graj teraz za darmo →

Komentarze