Stronghold Kingdoms

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia Symulacje
Ocena:

Przeglądarka
stronghold kingdoms darmowa gra przeglądarkowa

Któż z nas nie pamięta gry Stronghold, które dobrych kilka lat temu pozwalała nam na kilkugodzinne maratony średniowiecznej walki? Od października 2013 roku, można powiedzieć, że pojawił się godny, internetowy następca tej produkcji, a mianowicie Stronghold Kingdoms. Gra została wydana przez FireFly Studios. Jest to typowa gra Massively Multiplayer Online Game, przeznaczona dla wielu graczy, a dzięki temu, iż jest to produkcja na przeglądarki internetowe, zagrać w nią może praktycznie każdy niezależnie od parametrów posiadanego sprzętu. Jednak trzeba wspomnieć o tym, że gra będzie wymagała od nas ściągnięcia odpowiednich plików, ponieważ sama gra Stronghold Kingdoms uruchamia się w oddzielnym oknie. Gra posiada spolszczenie oraz jest w stu procentach darmowa dla każdego gracza. Oczywiście producent gry zadbał o to, by można było w ramach mikropłatności osiągnąć przewagę nad graczami, którzy nie chcą finansowo wspierać producentów, tym samym rozwoju gry.

wioska w stronghold kingdoms

Twierdza, strategia przenosi się do internetu.

Nie trudno jest się domyślić, że w grze Stronghold Kingdoms głównie będzie chodziło o rozwój naszej Twierdzy jak również odpowiednie dbanie o stosunki z sąsiadami, które mogą przynieść nam odpowiednie korzyści. Możemy zarówno walczyć z naszymi słabszymi sąsiadami jak również wchodzić w stosunki gospodarcze dzięki, którym będziemy mogli szybciej się rozwijać. Pamiętać należy, że sami także możemy paść ofiarą potężniejszych sąsiadów.

Cała gra Stronghold Kingdoms odbywa się w czasie rzeczywistym, tak więc umiejętność trzeźwego i szybkiego podejmowania decyzji będzie tutaj na pewno kluczowa, ponieważ nasi przeciwnicy nie śpią i w każdej chwili mogą nam pokrzyżować plany. Rozwój naszej Twierdzy zależy tylko i wyłącznie od nas, jeśli zechcemy możemy specjalizować się w sztuce wojny, tworząc potężne armie i podbijając inne fortece, możemy także zajmować się handlem, dzięki czemu staniemy się głównym ośrodkiem zaopatrzenia dla naszych sojuszników, którzy w zamian oferować nam będą protekcję. Zdecyduj więc w którym kierunku chcesz rozwijać swoją twierdzę.

walka o twierdzę

Dość ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie poszczególnych światów na mapie średniowiecznej Europy. Panował wtedy feudalizm, gra bezpośrednio nawiązuje do tego okresu, więc trudno by było, abyśmy nie mogli nawiązywać stosunków politycznych z naszymi sąsiadami. Możemy dołączać do konkretnych ugrupowań politycznych, wchodzić w potężne sojusze jak również wywierać presję na naszych sojusznikach by rozpocząć z kimś wojnę. Naszym zadaniem w grze jest zdobywanie punktów honoru jako osoby władającej Twierdzą. Dzięki temu, stopniowo będziemy awansowali od pierwszego poziomu (wioskowego głupka) aż do najwyższego (księcia). Im wyższy poziom tym większe możliwości rozwoju naszej Twierdzy będą stały przed nami otworem.

Gra jest bardzo bogato rozwinięta pod względem budynków i ogólnego systemu działania naszej Twierdzy. Kto kiedyś grał w jedną z produkcje Stronghold od razu rozpozna dość specyficzną grafikę i wygląd poszczególnych budynków, są bardzo charakterystyczne dla tej serii gier.

Podsumowując.

Jeśli ktoś pamięta serię gier Stronghold to nie może przejść obojętnie obok tej produkcji. Dobra graficznie, nie wymaga wiele od naszego sprzętu, muzyka znana i lubiana z serii Stronghold. Gra jest zupełnie darmowa, jednak oparta o mikropłatności. Każdy może stworzyć własną Twierdzę i pokazać kto w średniowieczu tak naprawdę rządził.

Graj teraz za darmo →

    Stare gry w nowych odsłonach online

    Obecnie możemy zaobserwować pewną tendencję wśród nowych gier online, które na potęgę są wydawane w formie free to play. Chodzi oczywiście o wydawanie starych tytułów w nowych odsłonach, dzięki czemu […]

Graj teraz za darmo →

Komentarze