Plemiona

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia Wojenne
Ocena:

Przeglądarka
gra przeglądarkowa plemiona

Innogames to zarówno producent jak i wydawca gry Plemiona. Innogames to wydawca takich tytułów jak Lagoonia, Grepolis, czy Forge of Empires. Gra Plemiona miała swoją premierę prawie dziesięć lat temu, 1 czerwca 2003 roku, przez ten czas na pewno wiele się zmieniło, a Ci którzy zaczęli grać w tą grę od początku na pewno wskazali by szereg najlepszych poprawek jakie wprowadzono przez ten czas. Gra ta jest grą przeglądarkową co za tym idzie, nie będzie stawiała zbyt wielkich wymagań przed naszym sprzętem, w zupełności wystarczy nawet kilkuletni laptop z najnowszą przeglądarką oraz dostępem do Internetu. Plemiona to strategiczna, średniowieczna gra, która zawiera w sobie sporo aspektów ekonomicznych. Gra jest dostępna w naszym języku ojczystym, a przede wszystkim, możemy w nią grać zupełnie za darmo, wystarczy szybka rejestracja.

Zmień zacofaną wioskę w potężną osadę.

Na samym starcie pod swoją opieką dostajemy mała, obskurną, praktycznie nic nie znaczącą wioskę, która będziemy musieli rozbudować do tego stopnia by zacząć się liczyć wśród naszych wszystkich sąsiadów. Aby móc budować nowe, lepsze budynki, rozwijać nasze wojskowe jednostki, będziemy potrzebowali sporej ilości surowców. Aby je pozyskiwać koniecznym będzie wybudowanie tartaków, cegielni oraz hut żelaza, które dostarczą nam podstawowych surowców dostępnych w tej grze, surowców, które są niezbędne by rozwijać naszą osadę. Produkcja surowców będzie zależna od poziomu naszych budynków, ważnym elementem całego systemu zaopatrzenia będzie także spichlerz, w którym to przechowywane będą owe surowce. Niezwykle ważnym będzie by wykorzystywać odpowiednie surowce i ewentualnie powiększać spichlerz, cała nadprodukcja nie mieszcząca się do spichlerza zwyczajnie przepadnie.

plemiona

Drugim bardzo ważnym elementem oprócz rozbudowy naszego miasta w nową infrastrukturę jest wzmacnianie siły naszego wojska, bez wojska się nie obronimy, bez wojska nie zdobędziemy nowych terenów. W grze Plemiona mam dostępny szereg jednostek wojskowych, począwszy od pikinierów, mieczników czy toporników, poprzez lekkiego kawalerzystę, łucznika na konie czy ciężkiego kawalerzystę, a skończywszy na rycerzu, szlachcicu czy katapulcie. Aby stworzyć każdą jednostkę będziemy potrzebowali odpowiedniej ilości surowców oraz populacji w naszej osadzie. Każda jednostka ma swoje atrybuty. Siła napadu oznacza możliwości danej jednostki podczas walki z innymi jednostkami. Obrona dzieli się na trzy różne typy. Obrona ogółem, obrona przeciwko kawalerii oraz obrona przeciwko łucznikom, czego znaczenia raczej tłumaczyć nie trzeba. Ważnym aspektem jest także prędkość z jaką jednostki pokonują odległości, a także wartość nazwana jako ?łup? czyli możliwości danej jednostki do transportu zebranych łupów na polu walki.

W grze będziemy z czasem mogli dołączyć do jednego z plemion, by wspólnie walczyć o swoje dobra. Ciekawą opcją w grze są raporty z pola walki, które dokładnie opisują kto, gdzie kogo i w jakich ilościach.

Podsumowując.

Gra Plemiona jest bardzo ciekawą, a z racji swojego wieku bardzo rozbudowaną grą przeglądarkową, która na pewno przypadnie do gustu wielu urodzonym strategom. Grafika może nie zachwyca, acz grywalność jest naprawdę spora. Niestety minusem będą mikropłatności oraz konto premium, dające przewagę nad zwykłymi graczami.

Graj teraz za darmo →

    Tribal Wars 2 ? zapowiedź

      Wydawcą gry Tribal Wars 2 jest InnoGames, znane także z takich tytułów jak Forge of Empires, Grepolis, Plemiona czy The West.  Tribla Wars 2 jest grą na przeglądarki, co […]

Graj teraz za darmo →

Komentarze