Ogame

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia
Ocena:

Przeglądarka
gra strategiczna ogame

Jakby nie patrzeć, gra produkcji Gameforge GmbH, o tytule Ogame, jest jedną z najstarszych gier przeglądarkowych dostępnych dla praktycznie każdego użytkownika. Gra istnieje od 2003 roku i na pewno wielu z Was pamięta jak było małym chłopakiem czy dziewczyną zaczynającą swoją przygodę z tym tytułem. Z racji tej, że gra jest na przeglądarkę internetową (nie potrzebujemy nic instalować, wystarczy sam dostęp do internetu) nie możemy liczyć na zadziwiająca grafikę 3D czy płynne animacje. W zamian otrzymujemy grę w której rozwój planety oraz tworzenie wojska, którym będziemy podbijali innych graczy jest naprawdę wielką przyjemnością.

Na początek mała planeta.

Na samym początku gry dostaniemy niewielką planetę, na której możemy stworzyć podwaliny nowego imperium gwiezdnego lub jeśli wystarczająco o naszą planetę nie zadbamy, możemy stać się czyimś podwładnym, który za daninę otrzyma protekcję. W grze musimy w głównej mierze zadbać o trzy elementy, rozwój technologiczny, siłę militarną oraz stabilność gospodarczą. Jednak moim zdaniem najważniejsze jest to, aby w miarę możliwości dbać o rozwój technologii na naszej planecie, która w przyszłości pozwoli nam budować nowocześniejsze wojsko (czasem jeden zaawansowany statek może zniszczyć hordę mniejszych, prostszych statków), bardziej wykorzystywać surowce, a także dbać o ekonomię naszego imperium.

gra ogame

Pamiętając o wcześniej wymienionych trzech elementach tylko do nas będzie zależeć czy podejmiemy defensywną strategię czy też zupełnie przeciwnie, ofensywną strategię. Możemy także wybrać kompromis pomiędzy tymi dwoma stylami gry, a mianowicie możemy stworzyć niewielki sojusz pomiędzy nami, a naszymi sąsiadami i wspólnie dbać o rozwój najbliższej okolicy jednocześnie tworząc protekcję dla każdego z sąsiadów.

Gra ma naprawdę przyjazny interfejs dzięki czemu najwięksi laicy będą w stanie szybko ogarnąć o co chodzi w całej grze. Gra posiada całe mnóstwo użytkowników oraz ponad siedemdziesiąt serwerów dzięki czemu każdy znajdzie sobie jakieś miejsce w galaktyce.

Podsumowując gwiezdne podboje.

Każdy kto interesuje się bądź się interesował Gwiezdnymi Wojnami, ma pociąg do gwiazd i galaktycznych starć powinien zainteresować się grą Ogame, ponieważ twórcy tej gry mają prawie dziesięcioletnie doświadczenie w jej tworzeniu i od początku jej powstania do chwili obecnej gra została naprawdę bardzo dobrze ulepszona. Największym jej plusem jest możliwość tworzenia wielkich sojuszy i rozpoczynania naprawdę wielkich wojen pomiędzy sporymi grupami graczy. Mamy możliwość obrania swojej strategii w grze w dowolnej chwili nie jest to zależne od tego, jaką nację wybierzemy. Niestety przez wielu gra ta jest uważana za bardzo uzależniającą, a dodatkowo jeśli nie zdobędzie odpowiednich znajomości to po jakimś czasie nasza gra może ograniczyć się jedynie do pilnowania naszej planety, musimy działać szybko. Mimo wszystko polecamy każdemu tą niezwykle dopracowaną grę przeglądarkową studia Gameforge.

Graj teraz za darmo →

Komentarze