Ikariam

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia
Ocena:

Browser
gra ikariam

Gameforge GmbH to wydawca słynnych gier takich jak BiteFight, GladiatusOGame czy Metin2. W bazie wydanych gier tej firmy znajdziemy także grę o nazwie Ikariam, którą w tym artykule postaramy się przybliżyć każdemu, kto jej jeszcze nie zna.

Gra oczywiście jest standardową grą strategiczną opartą o rozgrywkę za pomocą przeglądarki, więc jest tutaj jej pierwszy plus, czyli brak wysokich wymagań jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, wystarczy najnowsza przeglądarka ze wszystkimi potrzebnymi rozszerzeniami. Gra jest przygotowana aż dla (uwaga!) trzydziestu siedmiu krajów, tak więc jest to jedna z gier o największej liczbie tłumaczeń. Oczywiście część tłumaczeń jest podoba jak chociażby dla Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, pamiętajmy jednak, że w tych językach występując znaczne różnice w słownictwie.

Wracając do gry Ikariam. Jest ona ulokowana na wielkim archipelagu wysp, w czasach starożytnych, gdzie każdy gracz dąży tylko i wyłącznie do jednego, do zbudowania swojego imperium.

Starożytne Ikariam podobne jak dwie krople wody do Starożytnej Grecji.

Gra Ikariam jest istnym przykładem na to jak zbudować potężny kraj, że odpowiednie gospodarowanie wszelkimi zasobami jest kluczem to sukcesu, do zbudowania dobrze rozwiniętego imperium, zarówno pod względem gospodarczym, handlowym jak i militarnym.

Na samym początku posiadamy malutki skrawek ziemi na wybrzeżu jednej z wysp, to jak szybko i czy w ogóle uda nam się tam wybudować metropolię zależy tylko od naszej strategii jaką obierzemy. WE grze podstawą jest pozyskiwanie wszystkich pięciu surowców niezbędnych do rozbudowy naszego małego skrawka ziemi. Podstawowymi surowcami w grze jest materiał budowlany, wino, marmur, kryształ, a także siarka. W grze możemy współpracować z innymi graczami na wyspie, możemy na przykład przydzielić swoich pracowników by ci, wraz z pracownikami innych graczy rozbudowywali tartak.

wioska w grepolis

Jeśli już będziemy mieli odpowiednie ilości surowców warto pomyśleć o technologii, czyli wybudowaniu Akademii pozwalającej odkryć wiele wynalazków. Nie możemy także zapomnieć o koszarach, gdzie będziemy szkolili naprawdę różnego rodzaju wojska, by te broniły naszej wyspy, a z biegiem rozwoju zdobywały kolejne tereny byśmy mogli się rozwijać. Podstawowym elementem naszej metropolii jest także port morski, dzięki któremu nasze wznoszące się imperium będzie mogło handlować nadmiernymi ilościami surowców.

Ciekawym elementem występującym w grze są doradcy, jest ich czterech, każdy z nich zajmuje się inną dziedziną życia naszej metropolii i na bieżąco będzie nas informował o wszelkich zmianach, a w szczególności tych niepokojących.

Podsumowując.

W grze znajdziemy naprawdę bardzo dobry samouczek, który przeprowadzi nas przez początkowe etapy ucząc wszystkiego co trzeba. Gra jest rozgrywana w czasie rzeczywistym, tak więc nie musimy być online 24/7 żeby nasze miast się rozwijało. Dzięki możliwości zakładania sojuszy możemy dość szybko stworzyć naprawdę potężne imperium. Ciekawa i wciągająca rozgrywka, gdzie przyjmujemy jednocześnie trzy role, stratega wojennego, dyplomaty państwowego oraz handlarza

Graj teraz za darmo →

Komentarze