Grepolis

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia Wojenne
Ocena:

wojenna gra na przeglądarki grepolis

InnoGames to kolejna niemiecka firma, która zajmuje się tworzeniem gier MMO. Tym razem pod lupę weźmiemy grę Grepolis. Gra jest oparta o rozgrywkę w przeglądarce internetowej więc na pewno jej pierwszym plusem jest to, że nie potrzebujemy do grania w nią niezwykle wyposażonego komputera. Przeglądarka z aktualnymi wtyczkami wystarczy by przenieść się do czasów starożytnej Grecji. Gra przetestuje nas w roli zarówno wielkiego budowniczego jak i stratega wojennego, którego zadaniem będzie budowa od podstaw potężnego miasta, które będzie wchłaniało przyległe tereny.

Od nic nieznaczącego miasteczka, po wielką potęgę.

Początek gry wita nas niewielką wyspą, na której to naszym zadaniem będzie stworzyć polis, czy mówiąc prościej, miasto. Początki są zawsze trudne to nie ulega żadnym wątpliwościom, jednak jeśli obierzemy odpowiednią taktykę i zastanowimy się nad każdą podejmowaną decyzją to sukces mamy w kieszeni, chyba, że na naszej drodze stanie lepszy gracz. Każdy ze światów (serwerów) gry posiada około dwudziestu tysięcy map, co jest naprawdę potężnym polem do popisu do zawierania sojuszy, walk pomiędzy sąsiednimi wyspami jak również walk na jednej wyspie. To Ty zdecydujesz czy Twoje miasto przeradzające się w potęgę będzie dyplomatycznym ideałem zawierającym sojusze i umowy handlowe, czy pójdzie w zupełnie innym kierunku niszczenia wszystkiego co spotka na swojej drodze.

osada w grze grepolis

Zapewnienie naszemu miasteczku surowców oraz odpowiednie ich wykorzystanie na badania naukowe pozwolą na szybki i pewny rozwój. Tak! Badania naukowe, nie przewidzieliście się, ponieważ nawet w tej grze możemy osiągać pewne stopnie rozwoju, które pozwolą nam odblokowywać nowe budynki, nowe ?technologie?, a także usprawniać całą rozgrywkę dając nam jednocześnie przewagę nad innymi graczami. Pamiętajmy jednak, że oni też mają takie możliwości. Mnóstwo budynków zarówno przemysłowych jak i wojennych pozwala nam na stworzenie jedynego, niepowtarzalnego polis, które ma szansę na stanie się potęgą.

miasto

Walczyć tutaj będziemy zarówno na lądzie jak i na morzu. Aby stać się prawdziwą potęgą, musimy okazać się dobrymi strategami, którzy w odpowiednim momencie położą większy nacisk na tworzenie oddziałów wojskowych potrafiących w jednym ruchu zmieść przeciwnika z powierzchni ziemi oraz potężne floty morskie, które wygrają praktycznie każdą potyczkę w na morzu w którym przyjdzie im się zmierzyć.

Podsumowując.

Gra Grepolis jak na strategiczną grę przeglądarkową naprawdę wyróżnia się dobrze dopracowaną grafiką, która dobrze oddaje klimat starożytnej Grecji, w której władzę sprawowali Zeus, Posejdon oraz Atena. W zależności od tego, którego z tych mistycznych bogów bardziej będziemy wielbili, w odpowiednim stopniu zostaniemy przez nich wynagrodzeni. Możliwość wybrania indywidualnej ścieżki rozwoju dzięki możliwości przeprowadzania badań naukowych w różnych kierunkach, mnóstwo budynków, duży wybór wojska i wiele innych plusów na pewno skusi wielu graczy na dłuższy czas. Jednak konta premium dają zbyt wielką przewagę nad zwykłymi graczami.

Graj teraz za darmo →

Komentarze