Goblin Keeper

Graj teraz za darmo →
Inne
Ocena:

Wydawca GameForge jest znany między innymi z takich produkcji jak BattleKnight, Ikariam czy chociażby Metin2. Niedawno do kolekcji wydawnictwa dołączyła kolejna gra, która niebawem może okazać się naprawdę ciekawym hitem, a mianowicie Goblin Keeper. Gra jak na swoje warunki jest naprawdę zaskakująco dobrze wykonana. Pomimo iść jest to gra przeglądarkowa, grafika wykonana na styl takich gier jak chociażby Diablo naprawdę pozytywnie zaskakuje. Pomimo tak zaawansowanej grafiki nie potrzebujemy mieć naprawdę dobrego komputera. Plusem gry na pewno będzie także polska wersja językowa. Co ciekawe i z czym wcześniej nie spotkałem się ani razu to możliwość zagrania gry, początkowe misje to samouczek, bez konieczności żadnej rejestracji.

Rywalizuj w świecie Goblinów.

Gra internetowa Goblin Keeper, to typowa gra strategiczna, która będzie opierała się na rywalizacji pomiędzy zarejestrowanymi graczami. Każdy z graczy wcieli się w rolę, na początku niezbyt wielkiego, a jednak władcy, którego głównym celem w całej grze będzie po prostu przejęcie władzy nad tamtejszym światem. Na początku nie będzie łatwo, bo jak nie od dziś wiadomo, żeby osiągnąć taki cel będziemy potrzebowali ogromnego wojska, wiedział o tym Napoleon, Cezar i wszyscy inni historyczni władcy świata. Tutaj jednak, nie będziemy tworzyli zwykłego wojska z ludzi, ponieważ nasze wojsko będzie składało się przede wszystkim z goblinów, orków i innych stworzeń stojących po ciemnej stronie mocy. Swoją potęgę będziemy budowali stopniowo, od najsłabszych jednostek po te mocniejsze, z biegiem czasu gdy będziemy bogacili się w coraz to lepsze surowce będziemy mogli tworzyć lepsze jednostki. Niestety każda z jednostek będzie pochłaniała wiele zasobów, między innymi pożywienie, noclegowe miejsca no i oczywiście złoto, które jest kluczem do sukcesu.

Sami też będziemy mieli na karku między innymi zadanie rozbudowania naszej bazy, jako że wszyscy przedsiębiorcy z branży budowlanej w świecie siedzą w więzieniu, nie przyjdzie nam to łatwo. Poza wznoszeniem typowych budowli jak bazy treningowe czy skarbców, będziemy musieli zadbać o kopalnie, które wpłyną w znaczącym stopniu na poziom naszego królestwa. Wydobyte surowce będziemy mogli po pewnym czasie sprzedać na czarnym rynku.

Oprócz wznoszenia budynków i tworzenia silnej armii musimy pamiętać o tym, by odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo naszego terytorium. Im wyższą technologię rozwiniemy tym lepsze budynki oraz wojsko będziemy mogli tworzyć. Goblin Keeper to typowa gra strategiczna opierająca się na rozwoju, wygrają tylko Ci, którzy znajdą złoty środek pomiędzy rozwojem technologicznym, a tworzeniem wojska.

Podsumowanie.

Niezwykle wielkim plusem gry jest oczywiście polska wersja językowa oraz możliwość wypróbowania możliwości przede wszystkim graficznych gry, bez rejestrowania się. Wystarczy, że przejdziemy do zakładki z grą by móc sprawdzić jak Goblin Keeper sprawuje się na naszym komputerze. Możliwość rywalizacji z innymi graczami to w takich grach podstawa, Goblin Keeper nie odbiega w żadnym stopniu od najlepszych produkcji tego typu, w każdej praktycznie chwili możemy zaatakować praktycznie każdego przeciwnika. Minusem może być oczywiście waluta premium ? talary, jednak ze względu na to, iż gra jest zupełnie darmowa można takie posunięcie zrozumieć

Graj teraz za darmo →

Komentarze