Forge Of Empires

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia
Ocena:

zawładnik każdą z epok - forge of empires

InnoGames czyli wydawca wielu ciekawych tytułów takich jak chociażby Grepolis, czy Tribal Wars. Dziś na celownik weźmiemy jednak inny twór tegoż wydawcy, a mianowicie Forge of Empires, które aktualnie jest jeszcze w wersji Beta testów jednak już cieszy się dość sporą popularnością. Jeśli wierzyć statystykom kliknięci ?Lubię to!? na stronie w portalu Facebook, to grę tą testuje około 25 tysięcy osób z całego świata. Gra jest dostępna w polskiej wersji językowej więc nawet młodsi gracze nie będą mieli problemów z zapoznaniem się ciekawostkami przygotowanymi przez twórców. Jednak o co chodzi w całej grze?

Forge of Empires, czyli podróż przez Epoki.

Gra Forge of Empires oddaje w nasze ręce kontrolę nad niewielkim miasteczkiem, a za zadanie daje nam obowiązek jego ciągłego ulepszania i rozwoju. Podstawową cechą całej gry będzie rzecz jasna długa i obfita w wiele problemów droga przez epoki, począwszy od epoki kamienia łupanego, a skończywszy, no właśnie, skończywszy na tej epoce, do której uda nam się dotrwać. Dzięki ciągłem opracowywaniu nowych technologii, wyszukiwaniu ich oraz doskonaleniu posiadanych umiejętności, będziemy mogli przeżyć jeszcze raz wędrówkę, którą przeżyła cała ludzkość. W grze będziemy musieli dokonać takich samych, ważnych odkryć, jak niegdyś nasi przodkowie by móc przechodzić do kolejnych epok.

foe - darmowa gra strategiczna

Kampania dla jednego gracza pozwala nam na stworzenie własnego miasta, od podstaw, według wyobrażenia, które ukształtuje się w naszej głowie. Jeśli tylko będziemy mieli zapał i odrobinę stratega w sobie to na pewno uda nam się stworzyć potężne miasto, z potężną gospodarką i wojskiem, dokładnie takie jak zaplanowaliśmy na samym początku. Ciągły rozwój to podstawa, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, będziemy mieli okazję do poznania największych odkryć ludzkości, które z kolei w grze pozwolą nam na osiągnięcie przewagi nad innymi graczami.

Dzięki doskonale dopracowanej grafice, gra naprawdę świetnie prezentuje się od strony graficznej, co sprawia, że specjalne budynki i dobrze rozplanowane miasta naprawdę mogą zapierać dech w piersiach niejednego z graczy.

mapa w forge of empire

Jak w każdej strategicznej grze tego typu, bardzo ważnym elementem będzie również stworzenie odpowiednich umocnień obronnych, a przede wszystkim silnego wojska, które swoimi specjalnymi umiejętnościami i dzięki naszej smykałce stratega, będą potrafiły wykorzystać ukształtowanie terenu do pokonania przeciwnika. Przyjdzie nam walczyć zarówno z ?naturalnymi? przeciwnikami jak również będziemy mogli ?zaprosić? naszych znajomych do potyczki, żeby udowodnić kto jest lepszym strategiem i pokazać gdzie raki zimują, choć nie będzie to standardowe PvP.

Podsumowując.

Standardowo na koniec trzeba wymienić największe zalety oraz wady całej produkcji. Forge of Empires to kolejna gra strategiczna, która zadowoli nie jednego stratega, chociażby ze względu na możliwość ?podróżowania? przez epoki, w których rozwijała się ludzkość. Kolejnym plusem produkcji jest oczywiście oprawa graficzna, pomimo tego, że jest to gra przeglądarkowa. Do minusów należy wpisać brak dużych możliwości jeśli chodzi o interakcję pomiędzy realnymi graczami, walka tylko z botami (rozwiązanie podobne do The Settlers Online) oraz standardowo duży nacisk na realne pieniądze w celu ?polepszenia? swojej sytuacji w grze.

Graj teraz za darmo →

Komentarze