Desert Operations

Graj teraz za darmo →
Przegladarkowe Strategia Wojenne
Ocena:

Przeglądarka

Gra wydana przez Playzo ma już kilka lat oraz dwa tytułu (dwa lata pod rząd) najlepszej klasycznej gry na przeglądarkę. Chodzi oczywiście o produkcję Desert Operations, która zrzesza już naprawdę tysiące graczy, którzy nie żałują ani minuty spędzonej na graniu właśnie w tę grę. Gra dostępna jest aż w osiemnastu językach w tym także polskim, bo jakby nie patrzeć, Polacy stanowią sporą część społeczności praktycznie w każdej dobrej grze MMO. Oczywiście są gry, które mają większa liczbę graczy niż Desert Operations, jednak aktualną liczbę można określić na ponadprzeciętnym poziomie.

Z technicznych aspektów gry trzeba powiedzieć przede wszystkim to, że jest to gra na przeglądarkę przez co nie wymaga ona od nas nadzwyczaj mocnego komputera, wystarczy nawet kilkuletni blaszak wraz z jedną z najnowszych przeglądarek. Gra mimo tego, że jest jedynie grą przeglądarkową to w stu procentach zachwyci nas swoją grafiką, prostą, a jednak wyrafinowaną, w 2D, a jednak posiadającą głębię.

Czas rozpocząć Desert Operations.

Cały świat gry Desert Operations to jeden wielki konflikt, gdzie się nie udamy możemy być pewni tego, że czyha na nas niebezpieczeństwo. Już na samym początku tylko od Ciebie będzie zależało jak potoczą się Twoje losy. Gra Desert Operations to czysto strategiczna produkcja w której o swoim losie decydujemy tylko my i element losowy jakim są inni gracze. Przede wszystkim będziemy musieli zaplanować naszą strategię rozwoju, na co najpierw postawimy, czy rozbudowę słabej armii czy może rozbudowę technologii by później stworzyć ogromną i potężną armię. Ważnym elementem w grze jest również umiejętność dyplomatycznego podejścia do sąsiadów. To właśnie oni będą stanowili nasze największe zagrożenie lub też największych sojuszników. Najważniejsze to pamiętać, że sojusz jest zawsze lepszy niż bycie otoczonym z każdej strony przez wrogów. Dzięki możliwości tworzenia sojuszy, Ty, jako członek jednego z sojuszy może wpływać i to bardzo znacząco na całą politykę w grze.

desert operations baza w grze

Desert Operations to gra rozgrywana w czasach współczesnych, w czasie rzeczywistym. W grze Desert Operations chodzi o jak najszybszą rozbudowę swojej armii by przetrwać w tym istnym gąszczu lokalnych wojen. Czy uda Ci się zbudować odpowiednią armię by uchronić swoje połacie terenu? Do dyspozycji w tej grze będziemy mieli naprawdę szeroką gamę wszelakich jednostek wojskowych, począwszy od Piechoty, poprzez Artylerię, Flotę Powietrzną, Flotą Morską, a kończąc nawet na szpiegach. Gra jest naprawdę złożona, chociaż na samym początku możemy odnieść mylne wrażenie znudzenia. Mimo wszystko gdy przebrniemy przez początkowy okres gra wciągnie nas na wiele godzin.

Podsumowując.

Wydawca Playzo wiedział co spodoba się wszystkim fanom gier strategicznych praktycznie na każdym kontynencie. Przypomnijmy, gra Desert Operations jest dostępna w osiemnastu językach świata, co jednak o czymś świadczy. Setki przeróżnych jednostek, możliwość zakładania sojuszy i walczenia przeciwko wrogim Państwom to coś, czego potrzebuje każdy strateg.

Graj teraz za darmo →

Komentarze