DarkOrbit

Graj teraz za darmo →
Brak
Ocena:

kosmiczna gra przeglądarkowa dark orbit

Dark Orbit to kolejna superprodukcja wydawcy BigPoint. Dlaczego? Świadczyć o tym może chociażby sam fakt, że gra o tematyce kosmicznej, ściśle powiązanej z gatunkiem Science Fiction, obecnie posiada na swoim koncie 63 miliony (!) zarejestrowanych użytkowników. Jednak jak na grę przeglądarkową gra ta nie zwala nas z nóg swoją grafiką. Mówiąc po krótce, w grze będziemy walczyli o przetrwanie w kosmosie walcząc z innymi graczami, praktycznie każda produkcja BigPoint opiera się na walce PvP. Tak więc przyjrzyjmy się bliżej fabule i zasadom panującym w grze, która zawładnęła 63 milionami osób.

Jeśli znudziło Ci się życie na Ziemi?

Jeśli masz dość szarej codzienności, ciągłego chodzenia do szkoły, tych samych nudnych gier w których strzelasz do ludzi czy tez budujesz miasto, zdobądź się na siły i opuść Ziemię. Dokładnie tego pozwoli nam dokonać gra Dark Orbit, której nawet nie będziemy musieli instalować, wystarczy przeglądarka i dostęp do Internetu.

Tuż po rejestracji nowego konta w grze Dark Orbit przyjdzie nam wybrać jedną z trzech wielkich korporacji. Każda z tych korporacji walczy we wszechświecie o dominację, a każda z nich oferuje oczywiście co innego. MMO czyli Mars Mining Operations to korporacja, której głównym nastawieniem jest zysk, śmiało można uznać tą korporację za czarny charakter. Drugą korporacją jest EIC czyli Earth Industries Corporation w której to dba się o swoich pracowników, to korporacja pośrednia. Venus Resources Unlimited (VRU) to korporacja starająca dbać się o bezpieczeństwo swoich członków, a także mieszkańców wszechświata, jest to korporacja o zabarwieniu dobrego charakteru.

system walki w dark orbit

Te trzy korporacje w sumie nie różnią się zbyt bardzo, a głównym celem utworzenia trzech korporacji było zróżnicowanie rozgrywki. Na samym początku po wyborze korporacji pod której szyldem będzie walczyć przechodzimy do widoku naszego głównego menu. Z tego poziomu dane nam będzie zarządzać naszym kosmicznym pojazdem, a także badaniami rozwojowymi oraz handlem. Jeśli chodzi o handel to w grze istnieją dwie podstawowe waluty. Pierwsza bardziej pospolita, to po prostu Kredyty, kupimy za nie praktycznie wszystko co podstawowe. Druga, trudna w zdobyciu, Uridium to waluta, którą wykorzystywać będziemy do różnych celów, takich jak chociażby odblokowanie specjalnego ekwipunku czy przyśpieszenie badań. Jak nie trudno się domyślić Uridium jest walutą Premium i oprócz ciężkiego i powolnego jej zdobywania możemy ją kupić za realne pieniądze.

Samouczek to standardowa rzecz w każdej grze BigPoint.

Jak sam nagłówek sugeruje, tuż po rozpoczęciu gry natkniemy się na samouczek bez którego nie mielibyśmy wcale łatwego życia. Samouczek szybko i sprawnie przedstawi nam wszelkie zasady poruszania się grze, dzięki czemu praktycznie od zaraz będziemy mogli poruszać się po ogromnej mapie gry.

dark orbit

Wszechświat ? czyli nazwa zobowiązuje.

Jak nie trudno się domyślić gra oferuje naprawdę ogromną mapę. Jest to ponad kilkadziesiąt map połączonych ze sobą specjalnymi portalami. Jednak najważniejszą rzeczą będzie to aby strzec się wrogich flot, które również będą podróżowały praktycznie przez każdą mapę. Najlepiej od razu dołączyć do grupy zrzeszającej amatorów lub po prostu zarejestrować się wraz ze znajomymi, ponieważ gra nie chroni nas długo, a grube ryby tylko czyhają na nowych graczy nie spodziewających się zagrożenia.

Zdobycze, walki, questy.

Główną naszą czynnością grze będą walki, bez znaczenia czy wytyczone przez zadanie jakiego się podejmiemy czy też losem, który może nas okrutnie ukarać wrzucając nas w wir obcych, kilkanaście razy silniejszych statków. W grze jest mnóstwo zadań do wykonanie, polegają one głównie na przemieszczaniu się z punktu A do punktu B lub na poszukiwaniu i walce ze statkami NPC. Największe zdobycze można jednak zyskać w walce przeciwko innym graczom lub także w dryfujących skarbach pozostawionych przez zniszczone statki.

System walki to majstersztyk

Kogo możemy atakować w grze Dark Orbit? Kogo nam się jawnie podoba. Głównym założeniem twórców było udostępnienie możliwości walki każdy z każdym. Niemniej jednak aby nasz statek wzbudzał postrach wśród lokalnych przeciwników oraz respekt naszych kompanów powinniśmy wydać ?nieco? Uridium na dobry osprzęt. Lepszą amunicję najlepiej zostawiać na prawdziwych przeciwników, a sztuczną inteligencję zwalczać podstawową bronią, do której amunicja nie kosztuje wiele standardowych pieniędzy. Jak walczyć? Wystarczy kliknąć w obiekt, który chcemy zaatakować, a reszta pójdzie z górki, walka odbywa się w czasie rzeczywistym.

Słowem podsumowania

Jeśli od zawsze uwielbiałeś/łaś kosmos i gwiezdne potyczki (Gwiezdne Wojny? J) to gra Dark Orbit jest w sam raz dla Ciebie. Znajdziesz tu trzy różne frakcje, a każda z nich posiada ogromny zasób walczących graczy. Dzięki ogólnemu PvP, a także możliwości walki pomiędzy konkretnymi frakcjami czy grupami na pewno nie będzie narzekać na nudę i brak wartkiej akcji. Niestety, wydawca BigPoint jest nastawiony nie tylko na utrzymanie swoich gier ale także na duży zysk, więc w każdej grze wprowadza walutę premium, która daje przewagę graczom chcącym wydawać realne pieniądze. Jakby nie patrzeć wielu graczy narzeka również na strasznie nudne questy, czyli zadania do wykonania. Na pewno znacznym ograniczeniem jest także limit poziomu do osiągnięcia dla naszej postaci. Mimo wszystko grę polecamy, 63 miliony graczy mówi samo za siebie.

Graj teraz za darmo →

Podobne gry


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer17103/public_html/grymmo.pl/wp-content/themes/wp/single-gra.php on line 191

Komentarze