BattleStar Galactica

Graj teraz za darmo →
Brak
Ocena:

Fani produkcji Science Fiction na pewno znają dość popularny serial pod tytułem BattleStar Gallactica. Otóż kolejna już gra wydawcy BigPoint osadzona jest podobnie jak serial, w realiach Science Fiction. W grze będziemy musieli postawić się po stronie jednej z dwóch nacji, cylonów lub ludzi. Gra jest wykonana w wysokiej grafice, oczywiście w technologii 3D.

Nasza historia w grze.

Niezależnie od tego jaką nację wybierzemy początek historii gry jest identyczny. Ludzie tworzą sztuczną inteligencję z której to powstaje nowa rasa stworzeń, bardzo podobna do nas samych ludzi. Rasa ta nosi dość specyficzną nazwę ? Cyloni. Jak nie trudno się domyślić, po pewnym czasie nowa rasa przeciwstawiła się swoim stwórcom atakując ich nad wyraz agresywnie, powodując znaczne zmniejszenie populacji ludzi. Jedna z bitew kończy się dość zaskakująco dla obydwu stron, przenoszą się one w zupełnie inny wszechświat, w inny wymiar. Tam toczy się walka o surowce, każda uncja surowców jest tutaj na wagę niemal życia.

Samouczek w każdej grze to podstawa.

Grę rozpoczynamy siedząc w niewielkim międzygalaktycznym myśliwcu bojowym. Podczas samouczka w postaci kontaktu z pewną osobą z naszej bazy nauczymy się jak szybko i zwinnie przemieszczać się wokół kosmicznego pyłu oraz niezmierzonej ilości asteroidów. Obsługę broni nauczymy się w dość ciekawy sposób, bo niszcząc statki przeciwnej frakcji, a nie jakieś nieszkodliwe, bezbronne asteroidy.

Outfit w grze czyli wygląd zewnętrzny naszej postaci.

Po zapoznaniu się ze sterowaniem naszym myśliwcem w bliżej niewyjaśnionych okolicznościach przenosimy się do centrum naszej bazy. Tutaj mamy możliwość wybrania wyglądu naszej postaci, rzecz jasna wszystko zależy od tego jaką rasę wybierzemy. Wybierając rasę ludzką mamy naprawdę spore pole do popisu w konfiguracji naszego wyglądu. W przypadku drugiej dostępnej rasy ? Cylonów ? sytuacja wygląda bardzo podobnie, z tym, że dla przykładu, zamiast koloru włosów wybrać możemy kolor blachy.

Generalna próba za nami, czas na pierwszą misję.

Pierwsza misja polega na przeczesaniu przydzielonego nam terenu i walce z przeciwnikami. Kolejne misje polegają w sumie na tym samym, więc wielkiego szaleństwa wśród różnorodności misji nie mamy. Jedyną rozrywką będą lądowania pomiędzy kolejnymi wyprawami, oczywiście w celu uzupełnienia wszelkich materiałów.

Rodzaje statków oraz walka.

Dziewięć statków przypadających na każdą z nacji, szybka matematyka i już wiemy, że w grze mamy osiemnaście różnych statków. Statki dzielimy na trzy rodzaje, myśliwce, statki eskortujące oraz statki liniowe.  Istnieje również inny podział na statki przechwytujące, szturmowe oraz dowódcze. Jak nie trudno jest się nam domyślić, statki przechwytujące będą niezwykle zwinne i szybkie jednak w starciu z grubszym kalibrem będą lichej jakości, statki szturmowe będą niekoniecznie płynnie manewrowały pomiędzy asteroidami, ale w zamian będą oferowały dobry pancerz i niezły atak. Statki dowódcze to kompromis dla tych, którzy nie są zdecydowani co od swojej taktyki.

Strategia i odpowiednie wykorzystanie naszego arsenału to klucz do zwycięstwa w potyczkach. W walce wspomogą nas automatyczne działka, jak również te, którymi będziemy sterowali manualnie. Jednak największe straty u wroga będą powodowały oczywiście rakiety, aby którymi trafić wroga, niestety będziemy potrzebowali już nieco więcej wprawy i znajomości praw rządzących polem walki w BattleStar Gallactica Online. Pamiętajmy, że za sterami wrogich statków siedzą inni gracze i w stu procentach nie pozostaną nam dłużni i odpłacą się pięknym za nadobne.

Słowem podsumowania?

Gra jest połączeniem bardzo dobrej grafiki i dość ciekawego, zarazem nowatorskiego systemu walki w przestrzeni kosmicznej. Nie ma co ukrywać, że gra została stworzona z zamysłem przyciągnięcia w głównej mierzy graczy lubujących się również w samym serialu. Spora ilość broni oraz duży potencjał konfigurowalności naszego statku niewątpliwie wpisuje się na plus dla tej gry. Nie mniej jednak jak to bywa w produkcjach BigPoint płatne elementy pozwalające uzyskać przewagę nad zwykłymi zawodnikami nie są szczególnym, pozytywnym wyróżnikiem tej gry.

Graj teraz za darmo →

    4 urodziny Battlestar Galactica Online

      8 lutego 2011 roku światło dzienne ujrzała gra BattleStar Gallactica Online, a obecnie mija już ponad cztery lata, od kiedy gracze mogą przeżywać kosmiczne podróże z tą grą. Wydawca […]

Graj teraz za darmo →

Podobne gry


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/platne/serwer17103/public_html/grymmo.pl/wp-content/themes/wp/single-gra.php on line 191

Komentarze