Anno Online

Graj teraz za darmo →
Inne
Ocena:

Wydawcą Anno Online jest bardzo dobrze znana w środowisku graczy firma Ubisoft, która na swoim koncie ma już takie tytuły jak chociażby Might and Magic Heroes Online, Silent Hunter Online czy też gra oparta na kliencie The Mighty Quest For Epic Loot. Ubsisoft to wydawca starający się trafić do jak największej liczby graczy, duży nacisk kładzie na to, by jego gry dostępne były w wielu najbardziej znanych językach świata, na nasze szczęście także w języku polskim. Anno Online jest również grą dostępna zupełnie za darmo, choć wydawca dopuszcza możliwość dokonywania tak zwanych mikropłatności, które pozwalają osiągnąć szybsze efekty w grze, a jednocześnie wspierają finansowo wydawcę. Anno Online to gra wykonana w technologii flash, nie potrzebujemy, więc instalować żadnych klientów i tym podobnych, wystarczy dobra przeglądarka i stały dostęp do internetu

Spróbuj swoich sił w skomplikowanej grze ekonomicznej.

Gier ekonomicznych dostępnych na przeglądarki jest obecnie naprawdę duże, śmiało możemy mówić o przesyceniu rynku tego typu grami, jednak Anno Online, które jest częścią dobrze znanej serii, może naprawdę zamieszać w rankingach gier.

Już na samym początku warto wspomnieć o tym, że twórcy gry chwalą się bardzo skomplikowanym mechanizmem ekonomicznym tejże produkcji. Dzięki temu, gra na pewno znajdzie wielu fanów wśród osób, które grały we wcześniejsze gry serii Anno. Zadaniem gracza będzie oczywiście systematyczne budowanie oraz rozwój miast oddanych nam pod opiekę, które zostały osadzone w epoce średniowiecza. Do tego dochodzi także handel, który będzie stanowił podstawowe źródło dochodów, szczególnie z handlu surowcami oraz żywnością. Każdy z nowych graczy dostanie pod swoją opiekę jedną, identyczną dla każdego wyspę. Dopiero później po wybudowaniu odpowiedniej infrastruktury mamy możliwość ekspansji innych wysp, rozrzuconych po całym świecie Anno Online. Jeden gracz może mieć pod swoją kontrolą do dziewięciu wysp.

Możliwości budowlane, jakie daje nam ta gra są praktycznie nieograniczone. W grze dostępnych jest aż 120 budynków, a każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne, które będą wpływały na zaspokojenie konkretnych potrzeb mieszkańców i samego miasta. Każde z miast wybudowanych na konkretnych wyspach może posiadać do ośmiuset budynków.

Anno Online z racji tej, że jest grą przeglądarkową, multiplayerową, kładzie duży nacisk na współpracę pomiędzy graczami. Głownie współpraca polega na handlu surowcami, a także ?wypożyczaniu? floty statków od zaprzyjaźnionych graczy. Jak w każdej grze tego typu mamy możliwość zakładania i dołączania do konkretnych Gildii. Niestety, w grze Anno Online, nie ma możliwości prowadzenia wojen z innymi graczami czy ich szpiegowaniem. Gra nastawiona jest głównie na aspekt rozwoju ekonomicznego miast.

Podsumowując.

Anno Online, to internetowa kontynuacja bardzo dobrze znanej serii. Gra jest zupełnie darmowa, dostępna w języku polskim, a także nie wymaga instalowania żadnych plików. Anno Online oferuje szeroki wachlarz możliwości rozwoju naszych miast, a także zawierania przyjaźni o czysto ekonomicznym charakterze.

 

Graj teraz za darmo →

    Stare gry w nowych odsłonach online

    Obecnie możemy zaobserwować pewną tendencję wśród nowych gier online, które na potęgę są wydawane w formie free to play. Chodzi oczywiście o wydawanie starych tytułów w nowych odsłonach, dzięki czemu […]

Graj teraz za darmo →

Komentarze