4 urodziny Battlestar Galactica Online

bsg

 

8 lutego 2011 roku światło dzienne ujrzała gra BattleStar Gallactica Online, a obecnie mija już ponad cztery lata, od kiedy gracze mogą przeżywać kosmiczne podróże z tą grą. Wydawca gry, BigPoint, na oficjalnym forum z tej okazji wypuścił informację o tym, nad czym są prowadzone prace i czego można się w przyszłości spodziewać po tej grze.

 

Pierwszą ważną informacją dotyczącą gry, są intensywne prace nad poprawieniem celności liniowców. Co dla niektórych może być niestety dość problematyczne, jednak programiści usilnie pracują nad tym, by gra stała się jeszcze bardziej zróżnicowana i ciekawa dla innych graczy.

 

Druga informacja dotyczy stabilizacji serwerów przeznaczonych na Europę. Jak się okazało, problemem były przełączniki sieci w centrum danych znajdującym się w Niemczech. Wystarczyła wymiana wadliwych przełączników. Obecnie pozostał jedynie problem z serwerami przeznaczonymi na Stany Zjednoczone.

 

Programiści pracują również nad nowym modelem strony logowania. Gracze po wprowadzonych zmianach będą mogli wybierać postać jedynie na stronie głównej, analogicznie jak do tej pory istnieje możliwość wyboru serwerów. Z tej strony gracz będzie mógł przejść bezpośrednio do gry lub do modyfikatora postaci, gdzie zmiana nicku, frakcji czy wyglądu postaci nie będzie trudniejsza od jej usunięcia.

 

Czwartą również ważną sprawą jest stworzenie map 3D sektorów. Wydawca otrzymywał wiele informacji na temat trudności związanych z poruszaniem się po mapie 2D w grze trójwymiarowej. Dlatego też programiści pracują nad stworzeniem trójwymiarowych map sektorów, które będą posiadały świeży, a przede wszystkim nowoczesny wygląd. Niedługo trójwymiarowa mapa pojawi się na serwerze Troy w formie testów.

 

Trwają również intensywne prace nad stworzeniem i wprowadzeniem nowego systemu łupów. System Dropu 2.0 zostanie zmieniony na tryb indywidualny. System będzie analizował wkład gracza w poszczególną walkę, dlatego też, łupy, które gracz będzie otrzymywał będą uzależnione głównie od tego, jaki wkład miał gracz w poszczególną walkę. Testowanie nowego systemu dropu również odbędzie się na serwerze Troy, a programiści liczą na każdą przydatną opinię graczy.

 

Ostatnią nowinką przygotowywaną przez wydawców i programistów są zaktualizowane turnieje Top Gun. Turnieje będą skrócone do jednej godziny, co pozwoli na częstsze organizowanie tego typu turniejów oraz zintensyfikowanie walk o tytuł Top Gun.

Graj w Battlestar Galactica

Komentarze